Adiddas

Adiddas


Adidas - німецька компанія, один зі світових лідерів виробництва спортивних товарів. Заснована в 1924 році братами Дасслерами. Сучасна назва з'явилася 1948 року, після того, як брати Дасслер розірвали відносини і утворили власні компанії. Adidas походить від перших трьох літер прізвиська молодшого брата Адольфа «Adi» і трьох перших літер прізвища (Das) засновника фірми Адольфа Дасслера (Adolf Dassler). Старший брат Рудольф Дасслер за таким самим принципом назвав свою фірму Руда, а потім переіменував її в Puma.
Вираз «All Day I Dream About Sport» (цілий день я мрію про спорт), який колись вважався справжнім походженням назви, з'явився пізніше.
Зараз компанія відповідальна за дистрибуцію продукції компаній: Adidas, Reebok, Rockport, RBK & CCM Hockey, а також Taylor-Made Golf. Adidas є найбільшим виробником спортивних товарів у Європі і другим у світі, після американської компанії Nike. У 2009 році операційний прибуток компанії Adidas становив €10.38 мільярдів.
В Україні, на відміну від решти світу в цілому, торгова марка Адідас набагато відоміша за своїх конкурентів, можливо, це пов'язано з тим, що Адідас імпортувався в СРСР з 1979 року. Також це викликано поширеністю китайських підробок цієї марки.
У взутті Adidas перемагали Мухамед Алі, Джо Фрейзер, Штеффі Граф і Стефан Едберг, Боб Бімон і Гунде Сван, Лев Яшин і Валерій Борзов, Мішель Платіні і Ейсебіо, Зінедін Зідан і Девід Бекхем, Марат Сафін, Ліонель Мессі і багато інших спортсменів. У багатьох з цих людей підписаний контракт з компанією.