Nike

Nike


Nike— американська компанія, виробник спортивних товарів. Компанію засновано в 1964 році студентом Філом Найтом,та його тренером Біллом Боуерманом в Юрджинії. Спочатку компанія носила назву «Blue Ribbon Sports» й спеціалізувалась на замовленнях кросівок в азійських країнах й наступному продажу їх на американському ринку. Вклавши в справу по 500 доларів, Найт і Бауерман замовили 300 пар кросівок у японської компанії Onitsuka Tiger (в даний час ASICS). Перший самостійно розроблений продукт компанії - випущені в 1971 році футбольні бутси з вафлеобразним дизайном підошви, ідею якого Бауерман почерпнув у дружини, точніше у її вафельниці.
У 1966 році компанія відкрила перший роздрібний магазин. У 1978 році «Blue Ribbon Sports» офіційно перейменовано в «Nike, Inc».
23 жовтня 2007 року компанія купила за 580 млн доларів бренд «Umbro», виробника спортивного одягу та взуття.
На думку аналітиків, на частку компанії Nike доводиться майже 95% ринку баскетбольного взуття в США. У 2012 році в компанії було зайнято понад 44 000 чоловік по всьому світу. Бренд оцінюється в $ 10,7 млрд і є найціннішою торговою маркою в спортивній індустрії. 
На даний момент компанія продає близько 900 мільйонів одиниць товару кожного року. 
 «Nike» — один з найбільших виробників спортивних товарів у світі. Продукція випускається під марками «Nike», «Air Jordan», «Total 90», «Nike Golf», «Team Starter» та ін. Також «Nike» контролює компанії, які випускають товари під брендами «Bauer», «Cole Haan», «Converse», й «Hurley International»