Rapala

Rapala


Все почалося з голодного фінського хлопця і ножа для різблення. Це був 1930- рік, коли простий рибалка побачив як великі риби їдять малу рибу, особливо тих, які отримали поранення. Так починається найбільша рибацька історія коли-небудь обговорювана. Згодом Лаурі зрозумів, що якби він міг виготовити приманку, яка імітувала б рухи пораненої рибки, він міг би зловити більше риби, заробити більше грошей, а не витрачати час на постійне цькування приманки. Так Лаурі приступив до роботи. Він вирізав свою першу успішну приманку в 1936 році з пробки та фольги з шоколадних батончиків. 
Зараз компанія спеціалізується на виробництві штучних риболовецьких приманок - воблерів, рибальських гачків, філейних ножів для обробки риби, інших рибальських пристосувань, туристичного одягу. Основні заводи компанії розташовані в Фінляндії, Франції, Естонії, Росії та Китаї. В даний час компанія володіє торговими марками: Rapala, VMC, Storm, Blue Fox, Luhr Jensen, Williamson, Marttiini, Dynamite Baits і Sufix.
На успіху фірми Rapala на американському ринку чимало посприяв збіг обставин. Реклама його принад в 1962 році виявилася розміщена в серпневому номері журналу «Life», присвяченому смерті Мерлін Монро. Журналу розійшовся тиражем 3 млн. примірників і американське представництво фірми Rapala після цього було буквально завалене замовленнями приманок.
Сума продажів в 2007 році склала 242 мільйонів Євро. У компанії працює близько 3500 осіб в 30 країнах світу.