Shimano

Shimano


Shimano — японська компанія, один з найбільших в світі виробників обладнання для велосипедів, а також спорядження для риболовлі і веслування. Штаб-квартира знаходиться в Осаці. Заснована в лютому 1921 року. Засновником компанії є Сіндзабуро Сімано. Голова ради директорів компанії — Йосідзо Сімано (Yoshizo Shimano). Президент — Йодзо Сімано
Компанія (поряд з американською компанією SRAM) є основним постачальником устаткування (гальмівних систем, манеток, перемикачів, зірок та ін.) для гірських велосипедів. Також позиції компанії сильні і на ринку обладнання для шосейних велосипедів (тут основним конкурентом Shimano є компанія Campagnolo).
До 2005 року компанія виробляла устаткування для гольфу, але відмовилася від цієї галузі діяльності у зв'язку з низькою прибутковістю.
Продажі в країнах Європи займають 41% в загальному обсязі продажів, в країни Північної Америки — 17%. При цьому основні виробничі потужності японської компанії розташовані в Малайзії та Сінгапурі.
Виручка компанії в 2005 році склала $ 1,4 млрд (з них 75% забезпечив велосипедний напрямок діяльності, 23% — продаж обладнання для риболовлі).