Victorinox

Victorinox


Victorinox – потужний виробник ножів, що базується в місті Ibach, Швейцарія. Він добре відомий своїми армійськими ножами, які виготовлені зі шведської сталі від Sandvik. З моменту придбання конкуруючої фірми  Wenger  в 2005 році, він став єдиним постачальником ножів багатоцільового призначення для швейцарської армії. Це найбільший виробник кишенькових ножів в світі. Крім того, компанія ліцензує свою емблему для наручних годинників, одягу і туристичного спорядження.
Компанія була заснована в 1884 році. Їх емблема-хрест в щиті був використаний Victorinox починаючи з 1909. У тому ж році, померла мати засновника, Карла Елсенера і він назвав компанію «Вікторія» в її честь. У 1921 році, з додаванням «Inox» (абревіатура для Acier inoxydable, французький термін для нержавіючої сталі) в своїй продукції, бренд і назву компанії стало справжнім «Victorinox» ( «Вікторія» + «Inox»).
У 1972 році Forschner Butcher Scale Company Нової Англії, Коннектикут став ексклюзивним дистриб'ютором Victorinox для Сполучених Штатів. У 1981 році компанія стала публічною і Чарльз Елсенер, президент Victorinox, придбав значну частину своїх акцій. У 1983 році вона була перейменована в Forschner Group, Inc. У 1980-і роки, Forschner зареєстрував назву швейцарської армії в якості товарного знака в США. У 1992 році, Precise Import  Corp., США і канадський імпортер ножів Wenger, подав до суду і Forschner зберіг права на використання товарного знака на його компаси, годинники і сонцезахисні окуляри, в той час як Precise могли б використовувати його в маркетингу інших предметів окрім ножів. В середині 1990-х років, Forschner змінила свою назву на Swiss Army Brands, Inc (Сабі).
У 2001 році Victorinox спільно з SABI створили міжнародну годинникову компанію Victorinox Swiss Army Watch AG. У серпні 2002 року Victorinox придбала всі акції, що залишилися  в SABI, щоб отримати контроль над торговельною маркою. 
У 2006 році у компанії було зайнято 900 співробітників і випущено близько 34 000 ножів Swiss Army, 38000 мульти-інструментів і 30000 побутових кухонних ножів. Близько 90 відсотків його продукції експортується в більш ніж 100 країн світу.